NORWEGIAN APARTMENTS AND PROPERTY RENTAL AS
Organisasjonsnummer
916708599
Bransjer
Finansielle nøkkeltall
Resultat
Driftsinntekter25 583 138
Driftskostnader24 616 524
Driftsresultat (EBIT)966 614
Resultat før skatt966 772
Årsresultat639 847
Balanse
Sum eiendeler4 893 451
Omløpsmidler3 167 870
Anleggsmidler1 725 581
Egenkapital30 000
Sum gjeld4 863 451
Kortsiktig gjeld3 766 751
Langsiktig gjeld1 096 700
Finansposter
Netto finans158
Finansinntekter10 471
Finanskostnader10 313
Nøkkeltall
EBIT-margin3.8%
Netto margin2.5%
Likviditetsgrad 10.84x
Gjeldsgrad162.12x
Egenkapitalandel0.6%
Risikosignaler
Kort vurdering
Lønnsomhet
3.8% · 2.5%
Likviditet
0.84x
Finansiell robusthet
0.6% · 162.12x